Beagle Köpek Cinsi

6646
Beagle Köpek Cinsi

Hakkında

Beagle köpek cinsinin kökeni halen tam olarak bilinmemekle birlikte M.Ö 400lü yıllarda Yunanistan civarında bu türe benzer köpeklerin görüldüğü bilinmektedir. Fakat en eski köpek ırklarından biri olarak sayılmaktadır.

Aileler tarafından fazlasıyla tercih edilen bu tür av köpeği olarak kullanılmaktadır. Popülerliğini her zaman korumuş olan bu tür son derece sevgi doludur. İnsanlarla arası ise gayet iyidir. İnsanlarla iç içe olmaktan çok hoşlanırlar. Ev ortamında yaşamaya gayet uygundur av köpeği olmasına rağmen. Son derece zeki olmasıyla da bilinen Beagle cinsi eğitilme konusunda da başarılı türler arasında sayılmaktadır.

Beagle Köpek Özellikleri

Beagle köpeği kaçmaya meyilli yapısı ile bilinmektedir. Kokulara karşı çok hassas olan burun yapısı yüzünden kokuların eşine takılarak gidebilirler. Bu yönden eğitim alması küçük yaşlarda çok önemlidir. Ayrıca evinizin veya bahçenizin ortamlarında güvenlik ayrıntılarına dikkat etmeniz bu istenmeyen durumların önüne geçecektir. Tam bir ev köpeği olan Beagle cinsi ailesinin ve çocuklarının etrafında heyecanlı yapısı ile dikkat çekmektedir. Çocuklarla olduğu kadar diğer köpek arkadaşları ile de çok iyi anlaşmaktadır. Yavruyken eğitilmesi ve sosyalleşmesi gereken bu tür sıcakkanlı yapısı ile dikkat çekmektedir. Çocuklarla sıkı bir bağ kursa da onlara istemeden de olsa zarar verebilir. Daha bebek olan çocuklar ile de pek yalnız bırakılmaması önerilmektedir. Kedilerle de arası eğitilmesi durumunda gayet iyidir. Fakat daha küçük evcil hayvanlar ile maalesef anlaşmamaktadır. Özellikle yabancı köpeklere karşı tepki verebilmektedir. Bu konuda dikkat etmeniz her iki tarafın güvenliği için yeterli olacaktır. Her fırsatta havlayan bir karakteri olduğunu da unutmamanız gerekmektedir.

Küçük bir beden yapısına sahip olmasına karşı kafası vücuduna göre daha iyi yapıdadır. Dişilerde beden oranının daha küçük olduğu görülmektedir. Siyah burun rengi ve iri delikli bir şekli vardır. En sık rastlanan Beagle köpek renkleri siyah-beyaz, limon-beyaz, kırmızı-beyaz şeklindedir.

Beagle Köpek Bakımı

Beagle köpeklerinin tüylerini haftada bir taramanız yeterli olacaktır. Bunun dışında gerektiği zaman yıkamanız önerilmektedir. Yıkanma olmadığı durumlarda nemli bir bezle silip temizleyebilirsiniz. Kaliteli ama her türde olduğu gibi Beagle cinsi için de önemlidir. Tırnak bakımları ayda bir yaptırılmalı ve tırnakları kesilmelidir. Genel olarak evde hayatını sürdürse de eğer bahçe ortamına çıkıyorsa bahçede bulunan zehirli otları temizlemeniz önemlidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WHATSAPP DESTEK