Kedilerin Hoşlandığı Şeyler Nelerdir?

1285
Kedilerin Hoşlandığı Şeyler Nelerdir?

1.Oyun Oynamak

Tüm kediler oyun oynamayı severler. Oyun oynamak her kedi için vazgeçilmez aktiviteler arasında sayılabilir. Oyun oynamak kedinin sağlığı için hem egzersiz niteliğinde hemde daha kaliteli bir hayat sürdürmesi için önemlidir. Özellikle kutular ile oyun oynamak çok hoşlarına gider. Dışardan gelen alışveriş torbalarını ve kutularını atmadan önce onun biraz keyiflenmesi  için kullanabilirsiniz.

2.İlgi Beklemek

Her kedi ilgiden hoşlanır. Bazı kedi türleri diğer cinslere göre daha soğuk veya uzak davransa da istedikleri zaman ilgi göstermek önemlidir. Bu davranış dostunuz ile aranızdaki iletişimi de daha sağlamlaştırır.

3.Okşanmak

Her kedinin karakter yapısı farklı olduğu için sevgimizi gösterme şeklimiz de her hayvanda farklılık gösterebilir. Bazıları daha yumuşak dokunuşları severken bazıları gıdıklanarak sevilmekten daha çok hoşlanır. Ama genellikle baş ve boyun bölgesinin sevilmesinden pek memnun olurlar.

4.Tırmalamak

Kediler doğaları gereği pençelerini kullanmaktan hoşlanırlar. Bu zarar vermek amaçlı değildir çoğu zaman. İhtiyaçlarının karşılanması için olanlara tırmalama oyuncakları temin edebilirsiniz. BU evinizde eşyalarınızın korunması için de önemlidir..

5.Güneş

Tüm canlıların güneşe ve güneş ışığına ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Kediler güneşi çok severler. Güneşin altında saatlerce yatıp tembellik yapmaya da bayılırlar. Bu nedenle evde beslediğiniz kedinizin güneş ışıklarından yararlanabileceği zamanlar yaratmalısınız güvenlik önlemlerini alarak. İstenmeyen sonuçların doğmasını hiçbir evcil hayvan sahibi istemez.

6.Yüksek Yerler

Yüksek yerlere tırmanmayı severler. Bunun birçok nedeni vardır. Onları tedirgin eden ve kendileri için tehdit olduğunu düşündükleri bir durum karşısında yükseğe çıkma eğilimi gösterirken aynı zamanda diğer kedilere veya başka canlılara karşı üstünlük kurmak maksadıyla da yüksek yerlere çıkarlar. Avını gözlemek içinde çoğu kedi yukarılara tırmanır.

6.Arkadaşlık

Kediler yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Kendilerine ait bir alan olmasını isterler fakat ilgi ve alaka onlar için önemlidir. Eğer kediniz uzun süre yalnız kalıyorsa veya uzun süren tatillere çıkıyorsanız mutlaka anlaşabileceği bir arkadaşa ihtiyaç duyacaktır.

 7.Uyku

Bir kedi gününün uzun saatlerini uyumaya ayırmaktadır. Günlük 12-18 arası uyku onlar için çok önemlidir.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WHATSAPP DESTEK