Rottweiler Köpek Cinsi

2903
Rottweiler Köpek Cinsi

Hakkında

Rottweiler köpek cinsinin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Kökeninin Roma imparatorluğu zamanına dayandığı düşünülen bu ırkın ordunun yanında seferlere gittiği söylenmektedir. Ordunun yiyeceklerini ve yanlarında götürdükleri hayvanları koruma açısından çok güçlü bir hayvana ihtiyaç duyulmuştur ve bu hayvan Rottweiler köpek cinsinden başkası değildir.

Rotweiler köpek cinsi yapı olarak büyük köpekler arasında bulunmaktadır. Ağırlıkları erkeklerde 60-65, dişilerde ise 35-50 kilogram arasında değişmektedir. Tüy yapıları kısa fakat kürklü ve sert biçimdedir. Burunları ve dudakları siyah dişetleri ise koyu renktedir. Kulakları öne doğru düşüktür. Ömürleri 8-10 yıl arasında değişmektedir.

Rottweiler Köpek Özellikleri

Bu köpekler kendisinden emin, sevgi dolu, sadık ve iyi huylu yapıdadır. Tabiki bu karakterinin değişmesi karşısındaki insanın gösterdiği tavırlara göre şekillenmektedir. Ailesine ve sahibine oldukça bağlıdır. Dışarıdan gelen kişilere karşı da sakin tavrını korumaktadır. Eğer tehlike hissederse saldırganlaşabileceğini unutmamanız lazım. Bu köpek cinsi çocuklarınızla iyi anlaşır. Fakat diğer köpekler ile arasının iyi olduğu pek söylenemez. Yalnız kalmaktan ve uzun süre ilgisiz bırakılmaktan hoşlanmazlar. Günlük egzersiz ihtiyacı da ihmal edilmemelidir. Bu durumlarda saldırganlaşabilirler çünkü. Rottweiler cinsi sanıldığı gibi saldırgan ya da huysuz bir köpek değildir yani. Tavırları karşısındaki kişilerin davranışlarına göre şekillenir sadece. Ayrıca bu köpeklerin daha sosyal bir yapıda olmasını istiyorsanız onun yavruyken eğitimine dikkat etmeniz iyi olacaktır. Verilen eğitim onun saldırganlık özelliğini en aza indirerek diğer insanlar ve hayvanlar ile daha kola anlaşabilmesine yardımcı olacaktır.

Rottweiler Köpek Bakımı

Rottweiler köpek bakımında diğer köpeklerden farklı olarak bir şey bulunmamaktadır. Haftada 2-3 defa tüylerinin aranması onlar için yeterlidir. Bunun dışında düzenli veteriner kontrolleri, düzenli aşılar ve kaliteli mama onların mutlu sağlıklı bir ömür geçirmeleri için yeterli olacaktır. Bu cinste dikkat edilecek en önemli konu onların tam bir ev köpeği olduğu unutmamanız gerektiğidir. Bahçede veya yalnız kalacağı bir yerde çok üzgün ve mutsuz olurlar. Bu durumlarda da saldırganlaşabilirler. Ailesiyle ve sahibiyle vakit geçirmek onlar için önemlidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WHATSAPP DESTEK