Tiffany Kedi Cinsi

2410
Tiffany Kedi Cinsi

Tiffany Kedi Cinsi

Hakkında

Tiffany kedi türünün ortaya çıkması tamamen tesadüf eseridir. Evini satan bir kişi evini içindeki kedilerle beraber satmıştır ve evi bir kedi üreticisi almıştır. Bu ırkın keşfedilmesi de bu sayede olmuştur. Seri üretimine 1969 yılında başlanmış ve düzenli kontrollü bir şekilde devam ettirilmiştir. Daha sonra çevresinde çok dikkat çeken bir ırk haline gelmiştir.  Birçok güzellik yarışmasında boy göstermiştir Tiffany kediler.

Bu kedilerin ağırlıkları 3,5 ve 6 kilogram arasında değişmektedir. Yaşam süreleri ise 10-15 yıl arasındadır.

Tiffany Karakter Yapısı

Ev içinde bakılacak en doğru türlerden biri denilebilir. Neyi ne zaman yapması gerektiğini bilen kontrollü bir yapısı vardır. Gerektiği zaman oyun oynayan gerektiği zaman da sakince bekleyen bir karakteri vardır. Sakin bir yapısı olduğu için uzun süre aynı şekilde kalabilmektedir. Yaşlılar ve hasta kişiler içinde tercih edilme sebeplerinden biridir bu durum. Seyahat konusunda çok rahat olan Tiffany kediler yolculuklardan çok fazla etkilenmemektedir. Bu nedenle seyahat eden kişiler tarafından da tercih edilme sebepleri arasındadır. Tiffany cinsi ilgiyi çok sever ve sahibinin devamlı odak noktası halinde kalmak ister. Sahibiyle devamlı konuşarak iletişim halinde olur. Eğer ilgi ve alakanızı azaltırsanız kedinizin melankolik bir ruh haline bürünmesine neden olabilirsiniz.  Bu ırk sakin yapısı nedeni ile evinizdeki diğer evcil hayvanlarla, köpekler ve kedilerle iyi anlaşabilmektedir. Çocuklar ile de arasının iyi olduğu bilinmektedir.

Tiffany Bakımı ve Besleme

Tiffany kedi türünün tüy yapısı ne çok uzun nede kısadır. Bu nedenle haftada birkaç defa taranması yeterli olacaktır. Tüy dökme konusunda diğer kedilere oranla daha az tüy döktüğü bilinmekte. Ayrıca kedi tüyüne karşı alerjisi olan kişilerin de tercih ettiği ırklar arasında olduğu da unutulmamalıdır.

Bu kedilerin beslenme konusunda yavruyken yavru kedi maması ile, büyüdüğü zaman ise yetişkin kedi mamaları ile beslenmesi iyi olacaktır. Kilosuna göre ayarlanması gerekir mamasının. Çok fazla yedirip obeziteye neden olmamak için bu konuda veterinerinden yardım alabilirsiniz. Bilinen kalıtsal bir hastalığı bulunmayan bu türün aşılarını ihmal etmemk ve düzenli kontrollerini yaptırmak gerekir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WHATSAPP DESTEK