Hakkımda

Merhabalar, adım Burak Gürhan Kaymakçı. 1991 yılında İstanbul/Beyoğlu’nda dünyaya gözlerimi açtım. İçimdeki hayvan sevgisi daha ben küçükken belliydi. Ailemin oluşturduğu duygusal ve organik bağlar sayesinde bu sevgi bende giderek büyüdü.”Y” kuşağında doğmuş büyümüş biri olarak, paylaşmayı çok seviyorum. Paylaşmaktan asla çekinmeyen bir kişiliğe sahibim.

3 arkadaş yolda giderken, dışarıdaki gürültü sesinden korkan kedi, çöp kutusundan fırlayıp benim yüzüme atlamıştı. Bu inanılmaz bir şeydi. . Yaklaşık 15 gün yüzümde pati çiziği ile okula gittim. Neyse ki o kötü günlerin etkisini çabuk atlattım. Mahallemizde olsun yolda gördüğüm kediler köpekler olsun hepsine iyi niyetle yaklaştım. Sevgi gösterdim. Çünkü sevgi her şeyin ilacıdır ve herkesin sevgiye ihtiyacı vardır. Bu söylediklerim belki klişe olabilir ama gerçekten doğru şeyler.

2016 yılında Kadir Has Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Belgesel dersinin finalinde “Beykoz Orman Beslemesi Belgeseli” hk. proje teslim ettim. Bu proje benim için kıvılcım oldu diyebilirim.

Kimi insan hayvanları -sadece sever. Kimileri sokakta -mama dağıtır. Bazı insanlarda -evinde besler. Önemli olan ise ortak noktada bir araya gelmektir.

Herkes bir şekilde bu canlara yardım ediyor. Ben nasıl yardım edebilirim? Diye düşünürken aklıma böyle bir farkındalık projesine imza atmak geldi.

İyilikten iyilik doğar mottosuyla da bu yola çıktım.

Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra kısa dönem asker olarak Eskişehir’e gittim.Güzel dostluklar ve arkadaşlıklar edindim. En önemlisi “MESTAN” isimli bir kedi ile tanıştım. 6 ay boyunca Mestan’ın her şeyiyle ben ilgilendim. Sabahları kantinin camında onu içeri almamı beklerdi mesela 🙂 Bunlar çok özel duygular. 23 Nisan 2018’de 6 tane yavrusu oldu. Hepsine aynı titizlikle baktım. Emek harcadım. Umarım mutlu mesut yaşamlarını sürdürebilirler.

Askerlik vazifemi, vatani görevimi başarıyla bitirdikten hemen sonra Mestan’ın etkisinde kalarak Patibiyografi isimli bir instagram sayfası açtım. Zaten sayfada ki ilk paylaşımım kendi hikayem. Bu hikayeleri herkesin görmesini en azından günde 1 kişinin hayvan sevgini kazanmasını istedim.Takibe takip yaparak bir çok kişiye ulaştım. 6 ayda yaklaşık 500 tane hikaye paylaştım. Bunların hepsi benim için çok özel.

Bu farkındalık projesinde daha da ileriye taşıyacağıma inanıyorum. Bu süreçte yanımda olan ve hikayesini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Unutmayın sevgi paylaştıkça çoğalır.

Sevgilerimle,

Burak Gürhan Kaymakçı