Luna

838
Luna

Bu da benim iki numaralı kızım Luna. Avuç içi kadarken, kedi evine atılmış. En fazla bir aylıktı. Şükür ki bi hastalığı yoktu ama heryeri parazit içindeydi. Bi de kendine bakamicak kadar küçük.Eve getirdikten sonra büyük kızım(Mia)la baya sorun yaşadılar. Daha doğrusu Mia yaşadı. Bu miniğin daha kendinden bile haberi yoktu çünkü. Çok zor bi alışma dönemi yaşadık. Mia yemek yemeyi bile reddetti. Ona sürekli bağırdı, günlerce hırladı. Ama hiç dövmeye kalkmadı. Öyle ki bu yüzsüz Luna her fırsatta zıplayıp Mia’nın poposundan ısırık alıyordu. (Tüm o hırlamalara rağmen)

Sonra bi baktım Mia uyurken, Luna usulca onun yanına kıvrılıp yatıyor, bizimki ses çıkarmıyor. Luna’nın oyun heyecanıyla, üstünü kapamadan fırlayıp çıktığı tuvaleti Mia girip kapatıyor, Luna’yı koklayıp temizliyor. Yatağa, kanepeye çıkamadığını görüp çıkmayı öğretiyor. Mama yeme, oyuncak oynama önceliğini ona veriyor. Ben Mia onun ‘ablası’ olsun diye beklerken – ‘annesi’ oldu .

Onunla yedi, onunla uyudu, onunla oynadı. Artık ben aralarında üçüncü kişi olarak kaldım. Onlar ikisi eğleniyor, ben tek takılıyorum yani.

Mia’nın tüm güzelliğine rağmen eve gelen herkes Luna’dan etkileniyor(Mia duymasın😊). Öyle afacan, öyle bıcırık ki Önce Mia’ya sonra da herkese kendini çok sevdirdi. Kısırlaştırma ameliyatında 2 gün klinikte kaldı; Mia ve ben sıkıntıdan patladık, ev bomboş geldi bize. O kadar alıştırmış bizi yaramazlıklarına. Başta Mia ve ben olmak üzere herkes çok seviyor bu bıcırığı.

Benim tavsiyem; ne kadar zor olursa olsun iki kedi bir kediden her zaman daha iyidir 😊  @mine.mia.luna

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WHATSAPP DESTEK