Mia ile geçen 2 yılın ardından

1130
Mia ile geçen 2 yılın ardından

Bu güzel kızı düzenli olarak yardıma gittiğim kedi evinde 5-6 aylık civarındayken buldum. Tabi o zamanlar bu kadar güzel değildi,kir ve çamur içindeydi. Öyle ki biz onun bembeyaz bi kız olduğunu bile tamamen temizlendikten sonra anladık. Gözlerinin rengi bile net değildi hastalıktan. Bi köşede diğer kedilerden en uzak köşede pusmuştu. Gidip biraz sevdim ve diğer kedilerle ilgilenmek için yanından ayrıldım. Peşime takıldı, diğerleriyle ilgilenmemi istemedi. Yanıma gelen kedilere pati atıp kovaladı. Yani ben onu değil o beni sahiplendi. Günün sonunda onu alıp veterinere götürdüm. Iç dış parazitleri yapıldı. Sağlıksız göründüğü için sağlık kontrolü yaptıralım dedik. Iyi ki de yaptırmışım. 

Bağışıklık sistemi çökmüş,sindirim sistemi bozulmuş. Kansızlık, aşırı parazit, göze ve deriye vuran alerjik reaksiyonlar…Bu çocuk onca hastalıkla sokakta bir ay bile yaşayamazmış. Belli ki evden atılmış ya da kaybolmuş. Insanlardan,araba seslerinden, diğer hayvanlardan deli gibi korkuyordu. Tedavisine başladık, kolunda minicik serumla klinikte kaldı günlerce. Bu süreçte kayıptır belki diye sahibi aradık. Çünkü katıksız bir cins kediydi. Bembeyaz tüyler,masmavi gözler. Atmış olamazlar dedik. Ama malesef ses seda çıkmadı. Klinikten çıkınca evime götürdüm.

Bir hafta boyunca hergün kliniğe gittik, dünya kadar iğne yedik. Bir aylık çırpınmanın sonunda bu güzeli geri kazandık. Yemek yesin diye gözünün içine bakıp, iki lokma yiyince veterinerimizle derin bir ‘oh’ çektiğimiz kızımızı toparladık. Çok güçlü çıktı bizim prenses. Tabi bu süreçte maddi bakımdan ben de epey zorlandım. Öğrenci bursumdan biriktirdiğim bütün parayı onun için harcadım. Ve bence harcanabilecek en güzel yerde harcadım,feda olsun kuzuma.

Iyileşse de hala bazı hastalıklarının etkileri devam ediyor. Bağışıklığı çok iyi değil,çabucak hastalanabiliyor. Profesyonel mamalar dışında mama yediğinde gözleri ve kulakları hasar görüyor. Kanatlı hayvan alerjisi de ciddi boyutta. Biraz masraflı bi prenses yani Ama biz tüm o fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkları atlattık ve ömürlük bir aile olduk. 2. yılımız geçti. -şimdi 20. yılımızı bekliyoruz ❤

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WHATSAPP DESTEK