Minnak

1251
Minnak

Benim kızım Minnak. Tanışmamız tamamen kader. Neden minnak diyeceksiniz, onu kardeşimle yemek almaya giderken bir binanın odunluğundan gelen miyavlama sesleri sırasında bulduk.. 6 kardeş yağmurdan ıslanmış çivili tahtaların altında kalmışlardı, çiviler yüzünden tahtaları oynatamıyordum mecbur elimi soktum altına, 4 tanesini çıkarabildim yemek verdim su bıraktım.. O dönem köpeğimi yeni kaybetmiştim ve ben bu zamana kadar hep köpek beslemiştim, oda gidince artık hiç bi hayvana bakamam diyordum.

Sadece bi umut ışığı gördüm belki bi tanesi içine girer diye bulduğum bi koliyi yan bi şekilde yatırıp yanlarına koydum.. Döndüğümde içinde bi yavru varsa onu alıp eve götürecektim, yoksa hepsini sahiplendirip bu işten elimi kolumu çekecektim.

Döndüğümde kutuda ağırlık vardı. Hemen ağzını kapattım diğer yavrularıda başka bir yere alarak annelerinin gelmesini bekleyip ardından eve gittim.

Kutuyu açtığımda şoka girdim, iltihaptan gözleri gözükmeyen, kulaklarından burnundan pislikler akmış vücudu çürümeye yüz tutmuş 1 haftalık bir yavru o gece yıkadım onu, veteriner için sabahı beklemeliydim. Sabah önce semt barınağına uğradım orada tanıdığım veterinerler muayene etti ve bi kaç ilaç yazdı.. İyileşmesi uzun sürdü ve sürekli mamasını ilaçlayıp biberondan veriyordum.

Tüylerini temizledim iğnelerini kendim yapabiliyordum artık alışmıştım. İlaçları sürekli 900 tlden fazla tutuyodu artık iyileş yoksa daha fazla ilaç param kalmayacak korkusundaydım.. Çok şükür ki bi kaç aya gözlerinin akıntısı azaldı, kulakları temizlendi.. Tüylerinin o soluk siyahı yerini parlak, yumuşak siyah tüylere bırakmıştı. Kardeşleride sütten kesilmişti o ara, bir erkek olan hariç diğer hepsini sahiplendirdim. Anneyle erkek yavruyuda bahçemize aldık. Benim kız O zamanlar Minnak’tı tabi..

Şimdi 2,5 yaşında ve şişko 🙂 O benim emek verdiğim yavrum. Onu çok seviyorum gözümün kara bebeği 🙂 ♡

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WHATSAPP DESTEK